počet produktov
0
cena nákupu
0,00 EUR
mena: EUR
Kategórie
Počítadlo
Online: 6
Dnes: 247
Celkom: 412603

O GreenPan

O GreenPan™

GreenPan™ je belgická spoločnosť založená v roku 2007 s myšlienkou zlepšiť kvalitu života modernej spoločnosti a aktívne sa zapojiť do zlepšovania životného prostredia nás všetkých.


GreenPan™, to je: ZDRAVIE – PROSTREDIE - VÝHODY

Riady, ktoré používate doma, vyrába GreenPan™ tak, aby boli zároveň praktické, ekologicky šetrné a varenie v nich zodpovedalo tým najvyšším nárokom z hľadiska zdravia.

ZDRAVIE. Nepriľnavý keramický povrch THERMOLON™ panvíc GreenPan™, na rozdiel od iných nepriľnavých panvíc, neobsahuje PTFE. Pri prehriatí PTFE sa totiž PTFE rozkladá na zmes výparov, ktoré obsahujú častice PTFE, oxidované čiastočky TFE, plyny HFP, DFA, SFA, FiS4… Tieto plyny stoja za zdravotnými problémami, známymi ako „horúčka z polymérových výparov“. THERMOLON™ je neorganický (keramický) poťah zložený najmä zo surovín pochádzajúcich z piesku. Neobsahuje PTFE, PFOA ani silikátové oleje a v prírode je veľmi ľahko odbúrateľný.

VÝHODY. To je predovšetkým keramický, dokonale nepriľnavý povrch THERMOLON™, ktorý je exkluzívne používaný práve na výrobkoch GreenPan™. Na rozdiel od nepriľnavých povrchov na báze PTFE odoláva THERMOLON™ teplotám až 450°C. Je veľmi odolný proti poškrabaniu a má dlhú životnosť. Vďaka THERMOLONU™ môžete na panvici perfektne vyprážať, dusiť, flambovať a v panviciach s kovovými držadlami dokonca i piecť a zapekať v rúre. Panvice sa vďaka nepriľnavému povrchu veľmi ľahko umývajú. Panvice GreenPan™ sú určené na všetky typy sporákov, vrátane indukčných.

PROSTREDIE. To je maximálny dôraz na znovu využitie už predtým použitých materiálov a tým pádom zníženie novej ťažby nerastov a prírodného bohatstva. Telo panvice je vyrobené z recyklovaného hliníku, ktorému dalo nový život. Oceľová rukoväť je z recyklovanej ocele, obaly, návod a propagačné materiály GreenPan™ sú z recyklovaného nebieleného papiera, na jeho potlač sa používa minimum farieb. THERMOLON™ je vyrábaný ekologicky šetrným spôsobom bez použitia PTFE a PFOA a pri jeho aplikácii sa do ovzdušia uvoľní o 60% menej CO2 než u iných nepriľnavých panvíc. Vďaka skvelej tepelnej vodivosti GreenPan™ je varenie rýchle, a preto energeticky úsporné.

Kuchynský riad GreenPan™ a technológia nepriľnavého povrchu Thermolon™ konečne v jednom jedinom výrobku.

Ľudia na celom svete si uvedomujú, že globálne otepľovanie, znečistenie a ničenie životného prostredia sú zásadnými témami pre 21. storočie. My vo firme GreenPan™ si toto berieme k srdci a zamerali sme sa na zdravotné a ekologické dopady našich výrobkov. Na rozdiel od klasickej technológie nepriľnavých povrchov založených na PTFE (ktoré využíva pri výrobe látku PFOA), pri výrobe riadu s povrchom Thermolon™ sa do ovzdušia uvoľňuje o 50% menej plynov, ktoré ničia ozónovú vrstvu. Pri zahriati tejto panvice na vysokú teplotu sa neuvoľňujú ŽIADNE nebezpečné látky. GreenPan™ vám prináša najnovšie trendy v oblasti technológií nepriľnavých povrchov, a to produkty, ktoré neobsahujú látku PTFE. Nepriľnavý povrch Thermolon™ je aplikovaný na vysoko kvalitný riad. Kuchynský riad GreenPan v sebe spojuje všetky vlastnosti tradičného riadu s nepriľnavým povrchom založeným na PTFE, ale je bezpečné pre vaše zdravie a životné prostredie. GreenPan™ znamená: 

  • odolnosť voči teplotám až do 450°C
  • pri prehriatí sa neuvoľňujú žiadne jedovaté látky
  • vysoko kvalitný nepriľnavý povrch
  • kvalitný a vysoko odolný proti poškriabaniu
  • 0% PTFE & 0% PFOA
  • výroba šetrná k životnému prostrediu, výrazné zníženie emisií CO2 počas výroby


Panvice sú prvou kategóriou produktov GreenPan™ a rozhodne nie poslednou. Stále pracujeme na vývoji a výskume, aby sme zlepšili kvalitu vašeho života a životného prostredia nás všetkých. Využívame k tomu technológie 21. storočia, obnoviteľné zdroje a zdokonalené výrobné procesy.

 

Šefkuchári odporúčajú GreenPan


Vincent De Leenheer

(šefkuchár a majiteľ reštaurácie Domestica, Belgicko)
...
Panvice vydržia dlhšie ako klasická panvica s nepriľnavým povrchom. Dosiahne oveľa rýchlejšie potrebnú teplotu. Nepriľnavý povrch je kvalitnejšia než pri bežnej panvici. Na panvici vyprážame hlavne zeleninu.
 

Guy De Groote

(majiteľ tenisového klubu a reštaurácie, Oostakker, Belgicko)
...
GreenPan vypráža rýchlo a teplotu udrží dlhšiu dobu. Nepriľnavá, proste ideálna.
 

Eliane Van Ertvelde

(žena v domácnosti)
...
Veľmi dobre panvice! Jednoducho sa používajú a jednoducho sa čistia! Jedlo sa nelepí na panvicu, vajce na panvici sa klže. Je to panvica, ktorú používam najčastejšie.
 

John Kinghorn

(Henri’s Brasserie , Morpeth, Northumberland, Anglicko)
...
Som ohromený kvalitou tejto panvice. To oceníte obzvlášť pri príprave ryb. Má skvelé nepriľnavé vlastnosti a tak ľahko sa čistí.
 

Rik Gaillaert

(šéfkuchár a majiteľ, reštaurácia Braemhof, Gentbrugge, Belgicko)
...
Nepriľnavý povrch tejto panvice je oveľa lepší ako povrchy panvíc iných značiek. Nepriľnavý povrch. Mäso vypraží do chrumkavá. Môžete v nej pripraviť čokoľvek! My v nej vyprážame, pripravujeme krevety, vajcia, mäso, steaky. Je úplne perfektná!